W ciągu ostatniego roku kompozytor Hytale Oscar Garvin wyprodukował dziesiątki nowych utworów do nadchodzącej gry. W Hytale każda ze stref korzysta z innego pakietu dźwięków oraz melodii, które ułatwiają wczucie się w jej atmosferę. Niemal każdy z biomów posiada swoją unikalną ścieżkę dźwiękową, odzwierciedlającą klimat tam występujący. Aktualnie twórcy Hytale poszukują również innych aspektów, zwłaszcza w trybie przygodowym, gdzie wykorzystać potęgę dźwięków w równie dynamiczny sposób.

Poniżej znajdują się cztery nowe utwory ze ścieżki dźwiękowej Hytale, obejmujące obszary pierwszych trzech stref. Stworzono także krótkie klipy wideo, oddające niemal w pełni realizm stref, w których można usłyszeć każdy z dźwięków.  Te utwory są dostępne na kanale Hytale na platformie YouTube, wraz z pięcioma utworami, które zostały już wydane.

Ta melodia pozwala na wczucie się w losy podróżnika podczas zwiedzania głębokich lasów i zielonych rzek w pierwszej strefie. Chociaż ten region z pewnością ma swoje niebezpieczeństwa, jest także miejscem, które oferuje schronienie i które w przeszłości cieszyło się ochroną Gai. „Muzyka ma moc sprawiania, że ​​czujesz wiedzę, nawet jeśli nie jest to od razu widoczne” - mówi Oscar.

Słoneczny Kanon

„Wyobraziłem sobie zagubioną świątynię ukrytą głęboko w kanionie” - mówi Oscar o utworze muzycznym, który pochodzi ze strefy drugiej. Przemierzanie zdradliwego terenu wymaga wysiłku, a ten utwór stara się odzwierciedlić zarówno tajemnicę nieznanego dotąd świata, jak i poczucie spełnienia, które zawsze towarzyszy końcowi długiej podróży.

Starożytne Grobowce

Zapuść się głęboko w jedno z zapomnianych wejść prowadzących do świątyni i możesz usłyszeć tą niesamowitą melodię. „Wyobraziłem sobie ciemny, pustynny grobowiec, w którym możesz spotkać się z mistycznym rytuałem” - mówi Oscar. „Zła magia przepływa przez żyły tych ukrytych ruin”.

Opady Śniegu

Ten utwór ze strefy trzeciej jest zupełnie inny, odzwierciedlający zimowe klimaty tej pięknej, ale często niebezpiecznej części Orbis. „Wyobraziłem sobie rozległy, śnieżny krajobraz z sosnami pokrytymi cienką warstwą świeżo opadłego śniegu, który przypomina mi o moim rodzinynm kraju, Norwegii”, mówi Oscar. „Przywołuję w pamięci odczucie tych obrazów i odpowiednio dobieram instrumenty i sprawiam, aby melodia była harmonijna.