Autorzy Hytale wśród grafik koncepcyjnych udostępnili nam jedną wyróżniającą się spośród pozostałych. Pokazane na niej runy i znaki niosą za sobą znacznie więcej niż wydaje się na pierwszy rzut oka. Przyjrzyjmy się im.

Runy żywiołów - czy to typy magii?

Najbardziej rzuca się w oczy pięciokąt po prawej stronie obrazka. Są na nim zawarte runy pięciu żywiołów: Wody, Ognia, Wiatru (oznaczającego również wolność, symbol Feranów, o których możecie przeczytać w tym artykule), Ziemi i Pioruna. Na środku znajduje się zaś symbol Void-u - próżni, pustki, elementu rządzącego planetą Nexus (artykuł o planetach). W jaki sposób będziemy mogli użytkować te elementy? Czy każdy gracz będzie miał do dyspozycji tylko zaklęcia konkretnego, wybranego typu czy też będzie mógł używać zaklęć wszystkich typów? A może wybór będzie się ograniczał do void-u lub pozostałych żywiołów, lub w ogóle będziemy mogli używać magii pustki? Co myślicie, napiszcie w komentarzu, lub na forum!

Kolejne stworzenia? - Runy Slothians'ów i Faunów

Kolejne runy pokazane na grafice dotyczą różnych gatunków stworów, z których opisaliśmy już większość w tym artykule (Torkowie, Fareni i Sand Empress, który to znak prawdopodobnie należy do Scarksów), jednak tu ujawnione są kolejne grupy stworzeń - Slothians'owie i Faunowie. Mi osobiście nazwa "Slothians" przynosi na myśl węże, runy natomiast przypominają bardziej znaki z alfabetów dalekiego wschodu. Czyżby po świecie Hytale chodzili wężopodobni samuraje wyznający kodeks bushido? Nie, raczej nie, ale napiszcie w komentarzu co myślicie o możliwym wyglądzie tych stworzeń.
Następna grupa to Fauni, a tu można już więcej pospekulować. Faun to stworzenie pochodzące z mitologii Rzymskiej (w wersji greckiej nazywani byli satyrami), natomiast ich runy przypominają greckie symbole. Ich nazewnictwo ma podobne pochodzenie co Gaia, boginii orbisu, o której też na pewno pojawi się artykuł. Architektura podobna do greckiej pojawia się też w świecie zwanym Numdressl we wspomnianym już artykule o planetach i kieszonkowych wymiarach (opisanych tutaj). Możliwa jest więc sytuacja w której te kozionogie stworzenia nie będą żyły na Orbisie, który jak narazie był opisywany najszerzej ze wszystkich planet.

Boginii i Czające się zło

Na rycinie zobaczyć możemy jeszcze dwie, ostatnie grupy znaków - te dotyczące Gai, o której planujemy napisać w przyszłości artykuł, i dwa znaki będące piętnami zła (Veryn Mark i The Evil Contained) - które prawdopodobnie będą oznaczały struktury typu lochy i inne gniazda, ogólnie pojętej, złej hołoty.
Symbole Gai możemy spotkać w grze na jej statuach i rzeźbach, a także u dwóch wojowników, pokazanych na concept art-ach (dokładniej na środku zbroi)

Natomiast Veryn Mark można zobaczyć na czapce szkieleta czarodzieja pochodzącego z pierwszej strefy.

A wy co myślicie o pokazanych symbolach? Zauważyliście coś więcej? Napiszcie w komentarzu lub na forum!