Twórcy Hytale w styczniowym wprowadzeniu do świata wspomnieli o podzieleniu go na strefy. Każda z nich będzie miała swoje unikalne elementy takie jak geologię, rośliny, NPC, potwory i zwierzęta. W tym poście przyjrzymy się bliżej niektórym istotom, które spotkasz w dziczy strefy pierwszej.

Notka Arachnaphobesa: Ostatnim obrazem w tym poście jest pająk. Przestań przewijać, kiedy zobaczysz gołębia!

Niedźwiedzie grizzly są bardzo terytorialne i można je spotkać w lasach strefy pierwszej. Przyjmują one postawę obronną, gdy się do nich zbliżysz, ale Cię nie zaatakują chyba, że zagrodzisz im drogę lub je sprowokujesz. Wściekły niedźwiedź będzie ścigał intruzów ale tylko w obrębie swojego terytorium.

Niedźwiedzie bardzo lubią spać. Gdy są ranne, będą uciekać, aby znaleźć bezpieczne miejsce i się zregenerować. Zaspany i zdenerwowany niedźwiedź nie jest najlepszym pomysłem!

Żaby natomiast są przykładem zwierząt żyjących w otoczeniu. Te małe stworzenia nadają światu większej interaktywności i przyczyniają się do tego, że Orbis tętni życiem. Nie stanowią one żadnego zagrożenia tak jak inne potwory czy drapieżniki, ale pomagają uczynić strefę pierwszą bardziej ekscytującą i zróżnicowaną.

Innym rodzajem zwierząt żyjących w otoczeniu są kaczki, które możemy spotkać w płytkiej wodzie. Posiadają one funkcje animacyjne, które pomagają ożywić te zwierzęta. Oprócz konkretnych zachowań takich jak karmienie, zwierzęta te mogą obracać głowy aby spojrzeć na siebie nawzajem. Takie drobne aspekty bardzo pomagają nadać istotą charakter.

Obecność ptaków stwarza poczucie odkrywania oddychającego, tętniącego życiem świata. Ptaki w locie  tworzą przyjemne wrażenie życia i ruchu. Nie każdy jednak odczuwa to co my: Trorki na przykład, często rozpraszają przelatujące ptaki, a czasem nawet miotają w nie włóczniami!

Oto kilka innych przykładów stworzeń, które napotkamy podczas eksploracji strefy pierwszej:

Rodzina Jeleni!

Szczury!

Nietoperze!

Szlachetny gołąb!

Na koniec, gigantyczny pająk zdolny do wspinania się po gładkich powierzchniach w pogoni za zdobyczą. Śliczny!

Twórcy mają o wiele więcej do powiedzenia na temat dzikiej przyrody  w Hytale. Od zwierząt zamieszkujących pustynię po mieszkańców głębin oceanu. Dajcie znać w komentarzach jakie wam stworzenia najbardziej przypadły do gustu!