Minęły już dwa miesiące od kiedy pojawił się pierwszy trailer Hytale. Twórcy twierdzą że po trzech latach ukrywania projektu, każdy tweet, artykuł czy wideo się dla nich bardzo liczą.

Dla Deweloperów to ekscytujące jak szybko dookoła ich gry tworzy się kreatywne i wielowarstwowe community. „Każdy fan art który otrzymywaliśmy był przekazywany z rąk do rąk w naszym studiu, motywował nas do dalszych prac nad grą.”

W tym artykule przedstawimy wam fan arty które szczególnie spodobały się twórcom. Zespół Hypixel Studios jest bardzo wdzięczny każdemu artyście za podzielenie się z nimi swoją twórczością!

Plakat trybu przygodowego użytkownika o nicku LLAMAFREAK.

Plakat stworzony przez Llamafreak naprawdę spodobał się twórcom. „Praca Llamafreak’a bardzo oddaje atmosferę i klimat trybu przygodowego Hytale”. Według nich Ognisty miecz jak i święcący portal w tle powoduje poczucie tajemniczości i świetnej przygody, którą wszyscy tak bardzo lubimy.

Llamafreak mówi:
„Zawsze będę przekraczał granice fan artu ponieważ łączy to wszystko co mnie interesuje w moim dążeniu ku ulepszeniu mojej pracy artystycznej. Hytale było jedną z tych doskonałych okazji by się rozwijać. Gdy tylko zobaczyłem trailer, usiadłem, oglądałem go w nieskończoność, i zacząłem pracować nad plakatem który oddałby klimat epickości, który właśnie oglądałem.”

Fanowski Soundtrack użytkownika SLAMMA.

Slamma stworzył trzy oryginalne utwory muzyczne. Jeden z nich nosi nazwę „Subterra” i możemy go posłuchać na jego kanale YouTube do którego link znajduje się powyżej. Twórcom bardzo ten sound track przypadł do gustu. „Podziwiamy Slamma za to jak udało mu się oddać w, każdym ze swoich utworów, klimat naszej gry.”

Komentarz autora sound track’u:
„Środowisko Hytale jak i jego muzyka zainspirowały mnie do stworzenia własnej, fanowskiej ścieżki dźwiękowej! Starałem się jak najbardziej oddać motywy z oryginalnej ścieżki dźwiękowej Hytale i zrobiłem wszystko co w mojej mocy by w utworze znalazło się trochę wibracji jak w podziemiach dżungli.”

Strefa Czwarta według Roko.

To dzieło sztuki jest inspirowane przez generator światów Hytale (opisany w tym artykule) - podziemne jeziora i lasy pod powierzchnią zone 4. Roko wziął otoczenie z koncept artów i wypełnił je swoimi własnymi ideami. Odkrywca morskich głębin na dole jest też bardzo przyjemnym akcentem, pokazującym to, co może czekać na dnie świata.

Ręcznie zrobiony „Ognisty miecz” Roba Kawaeva.

Rob na swoim kanale Youtube opublikował serię filmów w których tworzy rekwizyty inspirowane Hytale’em. Twórcom szczególnie spodobał się projekt ognistego miecza pomalowanego przez użytkownika Na Moriko. „Jest to dla nas bardzo ekscytujące, widząc, elementy Hytale’a w prawdziwym świecie! Jeśli zainspirowałeś się projektem ognistego miecza możesz znaleźć pomocne instrukcje w filmie Roba.

Pixel artowe wersje Varyn’a i Gai użytkownika AURA

Zespół Hypixel Studios bardzo ekscytuje się twórczością społeczności, która wyrażana jest w tak wielu formach. „Pixelowe animacje Valryna i Gai wyglądają jakby były żywcem wzięte z 16-bitowego RPG!"

AURA mówi:
„Jako początkujący twórca pixel artów, chciałem wykorzystać medium Hytale’a w swojej pracy. Świat Hytale zainspirował mnie do tego stopnia, że postanowiłem stworzyć pixelową animacje takich świetnych postaci, jak Gaia i Varyn.”

Wędrujący Feran Handlarz EZ3Z'a.

Ten art koncepcyjny stworzony przez EZ3Z'a wygląda jakby miał historię do opowiedzenia. W świetny sposób czerpie inspiracje z bazowego projektu Feranów (link do artykułu o nich), dodaje do nich unikatowe i oryginalne elementy takie jak charakterystyczna laska czy wiszące przy pasie mikstury.

Ez3z twierdzi:
„Zawsze kochałem wędrujących sprzedawców w grach wideo i światach fantasy, a świat Hytale'a wydaje mi się idealnym miejscem do wędrowania dla handlarzy. Ten skromny i uroczy, ale bojący się walczyć Feran mógłby być naprawdę zabawnym pomysłem. Jest miły dla swoich klientów ale by podróżować po niebezpiecznym świecie, sam musiałby stać się choć trochę niebezpieczny.”

Feran-Czarodziej użytkownika Milkameluna

Będąc w temacie Feranów, twórcom bardzo spodobał się pomysł przedstawienia jednego z nich jako  użytkownika magii. „Podoba nam się, że Feran ma na sobie bransolety znajdujące się w jego oryginalnym stroju oraz fakt, że czar ma kształt symbolu wiatru – który jest ważną częścią ich kultury.

Milkameluna mówi:
„Od czasu wydania zwiastunu widziałem mnóstwo prac przedstawiających Kweebec’a lub Gaię, ale nikt nie wspomina o Ferenie! No spójrzcie na nie! Te stworzonka są takie urocze i tajemnicze, jestem pewien, że mają za sobą niesamowitą historię, którą chcę poznać! :D”

Lodowy Smok NuFFy'ego.

NuFFy zaprezentował pięknego lodowego smoka naprawdę sensownych rozmiarów. Deweloperzy zachwycają się nad tym jak interesująco wyglądają ich projekty w różnych stylach artystycznych.

Nuffy mówi:
„Gra brzmi i wygląda niesamowicie, ponieważ jest zbudowana z bloków! Chciałem was wesprzeć w tych świetnych projektach, które jesteście w stanie stworzyć przy pomocy podstawowych kształtów i figur!”

Model Trork’a NANY

Ten genialny model Trork’a jest jedną z wielu figurek ze świata Hytale wykonanych przez Nanę – do innych należy między innymi Kweebec, a nawet legendarny „TubroChicken”! W dioramie powyżej widzimy wiele wspaniale wyglądających szczegółów takich jak gołąb czy ślina kapiąca z ust Trork’a! Aw!

Nana opowiada:
„Czułem się wręcz zmuszony by odtworzyć Tork'a, przez to jakie wrażenie wywarł na mnie trailer - sztuka, muzyka, możliwość wolnego budowania. Torkowie są gigantyczni i zastraszający, szczególnie ci ze ślinotokiem. Poprostu wyobraziłem sobie siebie w uścisku jednego z tych stworów, obserwującego cieknącą ślinę, dyndającą nad swoją głową. Teraz to dopiero przerażające!”

Varyn - Model 3D GREATER'a

Render wykonany przez Greater'a powołuje jeden z najbardziej dramatycznych elementów artystycznych do życia w pełnym 3D. To bardzo profesjonalnie wyglądająca praca, która pokazuje jak potężną moc dzierży Varyn. To czysta otchłań, patrząca prosto na ciebie.

Greater mówi:
„Po przejrzeniu wszystkich koncepcji na stronie, dostrzeżeniu wszystkich możliwości i zakresu gry, po prostu musiałem zrobić coś by wyrazić moją nowo powstałą miłość do tej gry. I pomogło mi to jaki z Veryna jest badass!”

Gaia Cinderceta

Komentarz twórców:
„Na razie ujawniliśmy niewiele z historii Hytale, ale wykonanie Gaii przez Ciderceta świetnie oddaje esencję tej postaci. Możemy dostrzec jej niewinność, tajemniczość oraz moc, co jeszcze bardziej zachęca nas do pytań takich jak: Kim jest Gaia? Dlaczego ona jest taka ważna? Dajemy wskazówkę: To nie jest klucz do bety.
Cidercet mówi:
„Jestem bardzo podekscytowany wszystkimi materiałami, które widzieliśmy do tej pory w Hytale, szczególnie koncept artami! Postanowiłem narysować śliczną Gai i mam nadzieje, że w przyszłości narysuje więcej fan artów z Hytale!”

Twórcy zamierzają nadal dzielić się fan artami ze społecznością. Jeśli chcesz im pokazać swoje dzieło, oznacz je #hytalefanart aby upewnić się że do nich dotrze! Hypixel Studios planuje także dodać formularz, dzięki któremu będzie można wysłać fan arty bezpośrednio do nich, za pośrednictwem ich strony internetowej.

Wiecie co to za Kurczak? Jeśli tak to podajcie do niego tajny link w komentarzu!