Na początku roku twórcy odsłonili nam strefę 3 - miejsce borealnych lasów, zdradliwych pasm górskich, wijących się rzek i głębokich lodowych jaskiń. Pokazali nam niektóre stworzenia zamieszkujące ten region, od odpornych kóz górskich po niedźwiedzie, dzięcioły, a nawet yeti.

W tym poście pokażemy więcej niż kiedykolwiek przedtem o podstawowym zagrożeniu, jakie napotkasz w strefie 3 - Obcy. Po raz pierwszy zobaczysz tę odrywającą się frakcję ludzką w zwiastunie Hytale, gdzie grupa poszukiwaczy przygód spotkała kolosalnego zamaskowanego wojownika w głębokim lochu. Zapamiętaj go? Cóż, wkrótce go zobaczysz.

Ale najpierw powinieneś poznać jego lud. Outlanderzy są wrogą frakcją, której obozy można znaleźć w całej strefie 3. Są dwa rodzaje defensywni i terytorialni i jako tacy stanowią zagrożenie zarówno dla poszukiwaczy przygód, jak i osadników. Jak do tego doszło - i prawdziwa natura niektórych bardziej złowrogich aspektów kultury Outlander - to tajemnica, którą rozwiążesz dla siebie, odkrywając tajemnice zakazanej dziczy, które Outlanderzy nazywają domem.

Jako mieszkańcy zamarzniętej dziczy w strefie 3, Obcy muszą walczyć z nieprzyjaznym terenem i śmiertelnymi stworzeniami. Walka o przetrwanie jest sporem bez końca i zaszczepiła brutalny pragmatyzm w ludziach, którzy z nim walczą. Bezwzględne, nieczułe spojrzenie Outlanderów znajduje odzwierciedlenie w drewnianych maskach, które noszą przez cały czas.

Sposób życia Outlanderów jest z natury izolacjonistyczny, a przywódców klanów Outlanderów często można znaleźć na ścianach i wieżach strażniczych ich rozproszonych osad. Ogniska i obszary wspólne zapewniają rzadkie chwile ciepła i komfortu na pustyni, ale Obcy nigdy nie witają obcych wśród nich.

Strażnicy Outlanderów wędrują dalej niż większość ich rodzaji, zapuszczając się w dzicz, aby polować lub obserwować granice terytorium Outlander. Jako amatorzy, ich łuki czynią je niebezpiecznymi w zasięgu dla każdego, kogo postrzegają jako zagrożenie - i to większość ludzi!

I te żubry najwyraźniej też.

Obcy wyruszają poza obozy, by robić coś więcej niż tylko patrolować lub polować. Są ściśle związani z historią strefy 3, a ich wyprawy często zabierają ich do interesujących miejsc, w tym do starożytnych pól bitewnych i miejsc rytualnych. W związku z tym możesz spotkać ich podczas własnej wycieczki.

Twórcy nie chcą zbyt wiele mówić o historii Outlanderów i ich przekonaniach - mają nadzieję, że gracze sami to odkryją. Wystarczy powiedzieć, że zawsze widzieli świat inaczej niż inne elementy ludzkiej cywilizacji, a ta różnica - w połączeniu z ich szczególnym połączeniem ze strefą 3 - skłoniła ich do odkrywania ciemniejszych form magii niż można spotkać gdzie indziej.

Dowody tych przekonań można znaleźć głęboko w obozach Outlanderów, gdzie ci, którzy w pełni oddają się ezoterycznej ścieżce, zdobią swoje mieszkania - i ciała - świętymi symbolami. W nocy ogniska tych Outlanderów płoną na zielono, wykonując tajemnicze rytuały.

Obrzędy Outlanderów występują w dobrze strzeżonych obozowiskach i ukrytych miejscach. Mówi się, że osiągnęli pewien stopień opanowania samej śmierci, czerpiąc tę moc z mistycznych wód pustyni. Niezależnie od prawdy, magiczną moc sprawują głównie kapłani Outlanderów.

Kapłani niosą magię wody w obronie swego ludu i działają jako przywódcy całej cywilizacji Outlander. Ich połączenie ze starożytną magią czyni z nich wyjątkowo ważne postacie i groźnych wrogów.

Nie najstraszniejszy umysł. Ten zaszczyt należy do kogoś, kogo już poznałeś - a on chce się ponownie wprowadzić.

Mówiłem ci, że ćwiczył!