Cześć wszystkim!

W tym poście pokażemy wam przyszłe plany związane z Hytale. Zastanowimy się również wspólnie nad tym, dlaczego w ostatnim czasie tak mało wpisów pojawiało się na naszym blogu oraz powiemy kilka słów o nowym systemie pisania postów, aby każdy gracz był w stanie w łatwy sposób dowiedzieć się o postępie w pracach nad grą.

Po pierwsze, przekazujemy Wam przeprosiny od Twórców Hytale, zwłaszcza dla tych, którzy byli rozczarowani brakiem wpisów w trakcie ostatnich kilku miesięcy. Cały ten rok to nie tylko możliwości, ale i też masa wyzwań, o których nawet nie sposób tu pisać. Jako, że spora część rozgrywki powinna zostać niespodzianką, nie chcemy zdradzać wszystkiego, aczkolwiek regularnie będziecie informowani o nowościach dotyczących Hytale!

Każda osoba, która fascynuje się Hytale oraz (tak jak my zresztą) czeka na ogłoszenie premiery produkcji, przyczyniła się w ogromny sposób do rozwoju gry. Entuzjazm każdego z nas jest głównym powodem, dla którego twórcy zadają sobie trud tworzenia takiej niesamowitej gry, która z pewnością otrzyma ogrom pozytywnych recenzji.

Nikt nie spodziewał się, że odzew na pierwsze publikacje związane z Hytale będzie tak ogromny! Z początku twórcy byli przede wszystkim właścicielami jednego z najbardziej rozpoznawalnych serwerów minecraft, ale w ostatnim czasie do ich grona dołączyła także ogromna grupa modderów i programistów. Skala projektu jest coraz większa, co pozwala na uzyskanie ogromnego poziomu detalu i dopracowania każdego elementu rozgrywki.

Wymagania ze strony graczy są ogromne, a ekipa Hytale patrzy na to z lekkim niepokojem, ponieważ nie chcą nikogo zawieść. To niesamowicie ważne, aby Hytale rozwijało się godnie, jak na swój potencjał, dlatego w ostatnim czasie zamiast spieszyć się z nowymi dodatkami, lepiej było skupić się na trzonie rozgrywki, który jest podstawą!

Hytale jest ambitnym projektem i studio tworzące grę ma ogromne standardy i wymagania wobec siebie, jednak poprzeczka podnosi się coraz wyżej, poprzez ciągłe zaangażowanie społeczności w rozwój gry. Możnaby powiedzieć nawet, że nikt nie był przygotowany na tak wiele odpowiedzi i recenzji, które niesamowicie dobrze wpływają na rozwój gry! (Tak więc zachęcamy Was do dzielenia się swoim zdaniem, dotyczącym gry!)


Mimo ogromu wymagań, gra posiada ogromny potencjał, zresztą mało która gra jeszcze na rok, czy nawet dwa lata przed jej wydaniem, miała tak dobry odbiór społeczności! Dobry odbiór każdego z naszych wpisów, oraz zwiastuna, pokazuje jak bardzo gracze czekają na grę i pozwala na ambitniejsze podejście do każdego aspektu projektu, od samego silnika, aż po narzędzia i usługi związane z grą. Każdy aspekt Hytale został stworzony od zera, co pozwala zmienić niemal wszystko - ale mimo tego, twórców czeka jeszcze ogrom pracy.

Zdarzało się wam pewni słyszeć, że "Hytale będzie, jak będzie". To nie ze względu na fakt, że komuś nie chce się tego robić. Po prostu ze względu na ogromną złożoność projektu, nie da się określić jasnej daty premiery, do której wszystkie wymagania graczy zostaną spełnione. Jednak biorąc wszystkie aspekty pod uwagę, jesteśmy w stanie odważnie stwierdzić, że każdy z Was będzie mógł zagrać w Hytale w 2021 roku.

Zdajemy sobie sprawę, że nikt z Was nie myślał, że przyjdzie mu czekać na Hytale aż tak długo, ale wierzymy, że od szybkości ważniejsza jest jakość i dokładność wykonania. Z pewnością nikt z Was nie chciałby rozczarować się grą mającą tak ogromny potencjał. Dlatego mamy nadzieję, że każdy gracz zdaje sobie sprawę z ogromu pracy, który musi być jeszcze wykonany.

Ogromny Hype związany z Hytale sprawił, że Hytale Studios wysoko wspięło się w rankingach twórców gier i pozwoliło to na zawarcie wielu partnerstw, które sprawią, że studio stanie się jeszcze lepsze, w wyniku czego gra będzie najwyższej klasy. Stworzenie takiej gry wymaga ogromu pracy, zasobów, dźwięków, grafik, modeli 3D i w zasadzie wymieniać tak moglibyśmy całe popołudnie. Mimo pomysłów zastosowania tzw. crowdfundingu czyli zbiórki pieniędzy pośród członków społeczności, twórcy nie zdecydowali się na taki model finansowania. Aktualnie najważniejsze są partnerstwa, które w przyszłości pozwolą na dostarczenie najlepszych rezultatów dla graczy i modderów.

Jako, że każdy z nas sam jest graczem, zdajemy sobie sprawę, że wplątanie kwestii finansowych na tym etapie tworzenia gry, może wpłynąć negatywnie na jej odbiór. Każdy z was powinien wiedzieć, że głównym celem Hypixel Studios nie jest zarobienie ogromu pieniędzy (chociaż to oczywiście też, w końcu biznes jest biznes!), ale przede wszystkim stworzenie świetnej i grywalnej produkcji. Hytale powinno być coraz lepsze, rosnąć w siłę i chcielibyśmy, by te efekty zostały osiągnięte jak najszybciej. Jednak nie ma sensu w niczym się spieszyć bez wcześniejszego przeanalizowania skutków takiej decyzji.

Wszystko to zajmuje czas i jest to z jednych głównych powodów, dla których przez większość 2019 roku nie ukazywały się prawie żadne artykuły. W części przypadków musieliśmy zmienić plany, co opóźniało publikację postów. W imieniu twórców Hytale przepraszamy was za ten krótki okres a zarazem obiecujemy, że wracamy ze znacznie lepszą jakością! Zarazem jesteśmy wdzięczni wszystkim twórcom i społecznościom, na reddicie, discordzie, youtubie... wszędzie! Każdy z Was wspierał rozwój gry i na zawsze zostaniecie jednym z powodów, dla którego ma ona tak duży potencjał :)

Mimo, iż wiele aspektów z gry jest już prawie gotowa do uruchomienia, nie wszystko jest sens pokazywać już w tym momencie. Przede wszystkim chodzi o fakt, że wiele rzeczy może jeszcze ulec zmianie w między czasie! Oraz pssst... przecież nikt nie lubi spojlerów :) Inne aspekty Hytale wciąż są jeszcze na etapie dopracowywania lub niemal ciągłych zmian, dlatego aktualnie powstrzymaliśmy się przed publikacją ich, aby zostawić wam część rzeczy do zwiedzania, jak już włączycie grę!

W pełni rozumiemy wszystkie osoby interesujące się Hytale, które wolałyby, abyśmy byli informowali o każdym postępie, oraz tym, czym aktualnie zajmują się twórcy. Dlatego zdecydowaliśmy, że będziemy pokazywać więcej aspektów gry, które nadal są w fazie tworzenia i nie są w pełni dopracowane. Przede wszystkim chcemy usłyszeć Wasze opinie dotyczące niektórych funkcji, aby upewnić się, że gra idzie w dobrym kierunku.

Wiemy, że gracze czekają na odpowiedzi na wszystkie ważne pytania, do których należą przede wszystkim testy beta, platformy, na których Hytale będzie dostępne oraz model biznesowy. Niestety, jest jeszcze za wcześnie, aby ogłaszać to w tym momencie, aczkolwiek nic z tych rzeczy nie zostanie pominięte i już wkrótce ujrzycie jakieś informacje na ten temat.

Oprócz wpisów na blogu związanych z poszczególnymi funkcjonalnościami, chcemy zacząć publikować szerzej rozpisane aktualizacje developerskie, pokazujące aspekty, nad którymi aktualnie pracuje zespół. Z pewnością nie pokażemy wszystkiego, aczkolwiek chcemy, aby gracze mieli większy dostęp do informacji dotyczących aktualnych postępów. W innych wpisach możecie zobaczyć między innymi zmiany w silniku gry, czy też cztery nowe ścieżki dźwiękowe w Hytale!

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!