Hytale zapewnia graczom możliwość dostosowania ich postaci na wiele różnych sposobów. Niezależnie od tego, czy przeszukujesz loch w trybie przygodowym, czy klepiesz się z innymi w minigierkach. Twój awatar daje możliwość wyrażenia siebie. W tym artykule opiszemy, jak działa dostosowywanie postaci i niektóre opcje dostępne podczas tworzenia awatarów.

Dostosowywanie postaci zaczyna się w menu "My Avatar". Tutaj można ustawić kolor skóry avatara, kolor oczu, fryzurę i zarost na twarzy wraz z całą gamą ubrań do wyboru. Można dowolnie łączyć i dostosowywać swojego skina według swojego uznania.

Oto kilka przykładów edycji skinów, jaką oferuje nam gra:

Przykłady fryzur, jakie oferuje nam gra.

Nie obędzie się bez kolorów!

Czapki i akcesoria można stosować niezależnie od wybranej fryzury.

Kurtki można nosić nawet na koszuli! - Niezwykłe, nieprawdaż?

Nakładki i animacje

Dostosowanie postaci zaprojektowano z możliwością współpracy z systemem narzędziowym Hytale. Kiedy wyposażasz nowe elementy zbroi lub innego sprzętu, często są one ułożone w warstwie, którą zdefiniowałeś dla swojej postaci. Zapewnia to dodatkowy stopień twórczej swobody, pozwalając ci mieszać i dopasowywać ubrania różnych stylów z różnymi poziomami zbroi, które będziesz tworzyć i zbierać w trybie przygodowym. Twórcy wspominają, że będą mieli więcej do przekazania na temat sprzętu i wyposażenia w przyszłym blogu.

Dłuższe przedmioty, takie jak płaszcze, mają dodatkową animację podczas ruchu.

Zmiany tematyczne

Tryb przygodowy Hytale odbywa się w magicznym świecie fantasy, a wiele z opcji dostosowywania skórek odzwierciedla to. Będziesz mógł stworzyć szeroką gamę awatarów fantasy, od młodzieńczych odkrywców po srokaty weteranów, farmerów, magicznych użytkowników i rzemieślników.

Oto postać z bardziej zwartego końca zakresu tematycznego Hytale!

Jednocześnie minigry umożliwiają graczom rozgałęzienie się i wyrażanie na wiele różnych sposobów. "Chcieliśmy, aby personalizacja postaci odzwierciedlała to przy użyciu różnych motywów dostosowywania." - mówią developerzy. Oprócz opcji fantasy, będzie możliwość wyboru spośród stylowych nowoczesnych ubrań i strojów tematycznych.

"Chodzi o to, aby dać graczom opcje" - mówi artysta Conor "Stein" Goodman. "Są dwie strony - strona fantasy i poczucie bycia sobą - zabawa z przyjaciółmi i noszenie codziennych ubrań. Jest też cosplay i odgrywanie ról. Chcemy, aby ludzie mogli budować salon lub statek kosmiczny i mieć zestaw kostiumów, z których mogą wybierać."  Zespół artystyczny Hytale przestrzega zestawu wytycznych, które zapewniają, że elementy dostosowywania postaci wyglądają dobrze razem, nawet jeśli są rysowane do różnych tematów. "Używamy określonych kolorów" wyjaśnia Stein. "Dla fantazji wybieramy ciemniejsze, bardziej nasycone tony. Kiedy idziemy na bardziej nowoczesny utwór, są lżejsze i jaśniejsze. Gdy robimy coś bardziej zabawnego lub uroczego, używamy bardziej pastelowych kolorów ".  Operatorzy serwerów będą mogli przesłonić wygląd postaci podczas gry na swoim serwerze, umożliwiając twórcom zdefiniowanie wyglądu ich mini-gier. Na przykład operator serwera o tematyce zachodniej może chcieć, aby wszyscy nosili odpowiednie dla danego regionu/okresu stroje.

Tworzenie kostiumów

Inspiracja dla opcji dostosowywania pochodzi z wielu różnych źródeł. W trybie przygodowym same strefy mają olbrzymi wpływ na rodzaje opcji odzieży, jakie mogą być oferowane graczom. W powyższym przykładzie możesz zobaczyć, jak zaprojektowano i zbudowano nowy kostium dla strefy 2 - parząca słońcem pustynia.  "Jest faza badań, w której wymyślam, co chcę zrobić i to szkicuję" - mówi Stein. "Sprawdzam referencje - takie jak ubrania na pustyni - i wtedy widzę, co wygląda wystarczająco dobrze i jednocześnie co pasowałoby do gry. Wszystko musi być skalowane, aby pasowało do modelu i współpracowało z animacjami." Szczegóły zainspirowane historią Hytale'a są dodawane, aby powiązać nowy zasób z istniejącym światem. "Zdałem sobie sprawę, że Feranie w strefie 2 noszą kajdany" - mówi Stein. "Pomyślałem, że ktoś z tego obszaru może być zainspirowany tym faktem, więc dodałem złote bransoletki, które zakrywają nadgarstki i kostki. Strefa 2 ma również kaktusy, które są bardzo jasne i kolorowe, więc odzwierciedlamy to w odzieży. Symbole są również ważne - w grze jest wiele różnych symboli, więc staramy się to również odzwierciedlić. "

Wyraź siebie poprzez emocje

Dostosowywanie twojej postaci idzie dalej niż tylko twój wygląd. Awatary Hytale mogą pokazywać różne mimikę i wykonywać emotikony. Niektóre z nich pojawiają się podczas normalnej gry - np. Zaciskając zęby, gdy wymachujesz mieczem - podczas gdy inne są wyzwalane ręcznie.

Developerzy mają nadzieję, że ten mały skrawek informacji dotyczących wyglądu wam się spodoba i zaznaczają, że ludzka to tylko jedna z ras jakimi będziemy mogli grać!

Oto jedna z nich. "Może widzieliście więcej podobnych w trailerze? Nie zaszkodzi sprawdzić!" - mówią twórcy. Informują również, że za niedługo podzielą się z nami większą dawką informacji.