Zgodnie z obietnicami i zapewnieniami twórców Hytale, gracze będą mieli dostęp do narzędzi, których oni sami używali podczas tworzenia aktualnie znanego przez nas contentu gry. Przez ostatnie kilka miesięcy padało wiele pytań, co to oznacza dla twórców oraz modderów, bo w końcu każdy z nas będzie chciał się do Hytale dołożyć, prawda? :)

W przeszłości dyskutowaliśmy na temat Hytale Model Makera. Pozwala on na tworzenie własnych modeli, animacji i tekstur, a także edycję obecnie już istniejących. Pokazaliśmy również w jednym z naszym postu jak można dostosowywać swoją postać oraz zaprezentowaliśmy jak działają bloki i w jaki sposób możesz z nich korzystać. Wszystkie te informacje możesz znaleźć w naszych poprzednich postach!

To oczywiście nie wszystko, na co Hytale będzie pozwalało i co jest zaplanowane! W tym poście pokażemy trochę więcej możliwości; co może zostać stworzone z wykorzystaniem nowych narzędzi Hytale. To właśnie one pozwolą twórcom i modderom na tworzenie wielu zmian w rozgrywce bez konieczności edytowania plików (Baaaa! Nawet nie będziemy musieli zamykać okna gry, by wprowadzić zmiany!)

Dostosowywanie pogody

System pogody w Hytale jest bardzo rozbudowany. Pada śnieg, czy deszcz? Cała strefa będzie wyglądała zupełnie inaczej! Nie tylko kolorystyka się zmieni, lecz także niebo, rodzaje chmur (z ładnej białej chmurki deszcz przecież nie spadnie!). Co zaciekawi pewnie miłośników kotów - w Hytale będzie również zmieniały się... fazy księżyca! Ahh... zobaczyć takiego rogalika w pierwszej fazie, to byłaby gratka. Na poniższym obrazku kilka przykładów, co potrafi zdziałać gra!

Wszystkie te opcje są skonfigurowane z wykorzystaniem niesamowitego edytora w grze, który pozwala graczom zmienić niemal każdy zakątek świata Hytale! Tutaj przykład, jak wygląda dostosowywanie pogody:

W tym przykładzie możesz zobaczyć ogrom kolorów, które mogą zostać wykorzystane w celu dostosowania różnych pór dnia, a także ogółem... pogody. Używając paska na górze możecie zmienić cykl dnia, aby zobaczyć na żywo zmiany, które wprowadzicie. Z kolei menu po prawej stronie daje możliwość zmiany innych aspektów dostosowywania pogody, oczywiście - bez wychodzenia z gry!

Co najlepsze, wszystkie te zmiany zostaną zobaczone przez każdego gracza połączonego z serwerem. Gdy stworzysz już szablony, można je później łatwo podmieniać komendami lub przyciśnięciem odpowiedniego klawisza. Tutaj przykład pogody w strefie trzeciej:

To tylko jeden z przykładów, w jaki sposób może zostać wykorzystany ten edytor. Mimo, że nie wszystko jest jeszcze gotowe, postaramy się jak najlepiej zilustrować, jakie będzie dawało ono możliwości modderom.

Podmienianie tekstur na żywo

Zmienianie pogody to jedno, ale jeżeli na serio chcecie dostosować środowisko w grze, to zapewne będziecie chcieli pozmieniać texturki. Hytale w przeciwieństwie do minecrafta pozwala na zmianę, dodanie, a także... edycję tekstur, bez wychodzenia z gry! Możesz zmienić niemal każdy blok! Nie podoba Ci się wygląd kamienia? Zmień go! Chcesz zmienić kolor trawy? Nie ma sprawy! I od razu możesz zaobserwować wszystkie wprowadzone zmiany, bez konieczności opuszczania gry :)

Zaawansowane narzędzia dla budowniczych

Trwają prace również nad wieloma narzędziami, które pomogą budowniczym na tworzenie naprawdę zaawansowanych struktur. Oczywiście zawierają one kompletne podstawy, typu wycinanie i wklejanie struktur, tak jak widzisz poniżej:

Połączenie tych technik wraz z opcjami, które umożliwiają nam narzędzia dostosowywania dają budowniczym ogromną moc. W poniższym przykładzie Otium używa wielu różnych technik, w celu stworzenia skomplikowanej struktury w szybkim tempie!

Własne bronie i efekty

Nie tylko grafiki i budynki można dostosować w Hytale. Można edytować niemal wszystko, od przedmiotów i broni, aż po efekty i wiele innych aspektów rozgrywki! Poruszymy ten temat dogłębniej w kolejnych postach, bo jest on ogromny - ale dla demonstracji, tutaj pokazujemy co jest możliwe z wykorzystaniem własnego modelu i chwilki konfiguracji:

Model i animacje dla tego lasera zostały stworzone z wykorzystaniem Hytale Model Makera, który również mieliście okazję już zobaczyć na naszym portalu. Wszystkie co potrzebujesz, żeby stworzyć nową, potężną broń, to wybrać efekty, wprowadzić wartości zadawanych obrażeń i przetestować ją na zombiakach. To takie łatwe! I oczywiście modder po stworzeniu takiego lasera ma od razu możliwość przetestowania go w akcji :)

Zmiana modelu postaci

Każdy stworek i postać w Hytale może zostać dostosowana jak tylko gracz sobie wymarzy, a wszystko za sprawą kilku kliknięć i wykorzystania Hytale Model Makera. Możecie dostosować również stwory tak, aby korzystały z bronii, która normalnie nie byłaby dla nich dostępna. Wszystkie te zmiany mogą dotyczyć graczy, grup graczy, a nawet całego serwera.

Najważniejszym, co Hypixel Studios daje modderom i właścicielom serwerów to wolna ręka, jeżeli chodzi o dostosowywanie każdego elementu rozgrywki i używanie wyobraźni! Przecież każdy chciałby stworzyć coś wielkiego i wspaniałego, a często skomplikowane języki programowania są ograniczeniem... Jednak nie w Hytale!

A gdybyś chciał wcielić się w jakiegoś potworka, np. zombiaka? Wszystko będzie możliwe! Możesz zobaczyć świat z dowolnej perspektywy.