Chcielibyśmy się dowiedzieć co przyciągnęło was do tej dobrze zapowiadającej się gry. Mnie przyciągnęły w sumie trzy rzeczy:

Możliwość nieograniczonego tworzenia kontentu wewnątrz gry.

Od budowania kolosalnych budowli, poprzez dodawanie własnych bloków, potworów, struktur i mechanik aż po tworzenie własnych trybów gry i społecznościowych serwerów. Skyblock znany z klasycznego Minecrafta? Proszę bardzo! Mapa Fabularna w świecie Sci-Fi? Jak najbardziej! Boss w kształcie gargantuicznego pączka szarżującego na gracza? Czemu nie! Odtworzenie klasycznego Dooma? Również! Sam uwielbiam budować w minecraftcie, pisać historie i tworzyć zawirowania fabularne. Ba! Nawet uwielbiany przeze mnie javascript (dodawany przez modyfikację customnpcs do gry) jest zaimplementowany w Hytale'u. Dla twórców wszelkiego rodzaju treści Hytale jest pod każdym względem lepszy od klasycznego Minecrafta.

Postawienie przez deweloperów na community.

Co podkreślają często autorzy, gra będzie wspierana i rozwijana przez wiele lat, jednak większość zawartości tej gry będą tworzyli - sami jej gracze! Hypixel Studios starają się w jak największym stopniu ułatwić moderom i innym twórcom. I mimo że gra jeszcze nie wyszła, widać że koncept ten najprawdopodobniej się sprawdzi, tak jak sprawdziło się to w minecraftcie. Gdy pojawił się pierwszy trailer Hytale, społeczność wręcz wybuchła, pojawiła się z nikąd, i można wręcz założyć że jest już liczona w milionach (patrząc na to że trailer ma ponad 45 mln wyświetleń w 3 miesiące). Hypixel Studios sami wywodzą się ze community minecrafta, więc dobrze wiedzą czego taka społeczność potrzebuje.

Ciekawy Lore i świat gry.

Lore Hytale pokazany nam dotychczas przez twórców rysuje obraz mitologicznej krainy, posiadającej wiele planet (wymiarów), przepełnionych życiem. Od dzikich zwierząt, przez pokojowych Kweebecków do mrocznych istot z otchłani. A nad tym światem panuje Boginii Gaia, wyciągnięta żywcem z mitologii greckiej. Runy omówione w jednym ze starszych artykułów natomiast nawiązują do różnych kultur - od nordyckich, przez te pochodzące z basenu morza śródziemnego do dalekiego wschodu. Poznawanie kolejnych aspektów tego świata jest dla mnie równie interesujące co odkrywanie nowych mechanik rządzących grą.

A was co najbardziej interesuje?

Co was przyciąga do tej gry? Hytale wyjdzie w świat już niebawem! Chcesz grać z powodu contentu, czy ze względu na znajomych? Podziel się swoją opinią na naszym forum!