Dla Twórców bardzo ważne jest to, aby udostępnić wszystkie narzędzia, których potrzebuje społeczność, aby móc spełniać się artystycznie i urzeczywistniać swoje pomysły. Omówiony już został Hytale Model Maker, który pozwala nam tworzyć własne modele i importować je bezpośrednio do gry. W tym poście przyjrzymy się bliżej mechanice budowania w trybie przygodowym. W przyszłości dowiemy się więcej na temat budowania, tworzenia dowolnych kształtów czy nawet samych światów!

W Hytale istnieje wiele materiałów, które mają swoją podstawową formę. System rzemieślniczy pozwala jednak tworzyć wiele różnych materiałów budowlanych z tego samego podstawowego typu bloku. To właśnie te warianty zapewniają budowniczym Hytale swobodę tworzenia różnych kształtów i różnorodnych projektów wizualnych.

Te cztery bloki pochodzą z tego samego podstawowego materiału - kamienia. Posiadanie wielu rodzajów oszlifowanego kamienia pozwala na wzbogacenie wizualne oraz dopasowanie do siebie tekstur.

Na powyższym obrazku możemy zobaczyć wiele różnych bloków budowlanych, stworzonych z kwarcytu oraz wiele odmian tekstur dla każdego z nich. Oprócz zwykłych bloków można zobaczyć również bloki dachowe,  schodowe, bloki ścienne, słupy, płyty i belki. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, w jaki sposób możemy użyć każdego z nich!

Płyty są blokami o wysokości połowy tradycyjnego bloku. Pozwalają na subtelną zmianę wysokości i szerokości danego obiektu. W powyższym klipie są one używane do wypełniania części łuku bramy tak aby się w niej nie blokować.

Powyżej widać kilka przykładów schodów. Najbardziej oczywistym zastosowaniem jest budowanie klatek schodowych, ale umożliwiają one również tworzenie bardziej subtelnych krawędzi w porównaniu do pełnych bloków.

Belki mocują się do środka bloków i umożliwiają tworzenie wąskich połączeń między powierzchniami. W powyższym klipie można zobaczyć różne rodzaje belek - kwarcytowe, kamienne i drewniane.

Bloki ścienne to inny rodzaj bloku, który umożliwia tworzenie ogrodzeń, ścian i balustrad, które są cieńsze od zwykłego bloku.

Filary są przykładem tego, jak Hytale Model Maker rozszerza zakres opcji dostępnych dla budowniczych. Te specjalne warianty bloków zawierają dodatkowe szczegóły, które dodają różnorodności i zainteresowania wizualnego.

Bloki dachowe są kolejnym przykładem wyrafinowanego wariantu bloku, który zawiera elementy utworzone w Hytale Model Maker. Te pochyłe powierzchnie mogą być używane do tworzenia szczegółowych dachów. Powyższy obrazek przedstawia elementy dachówki, ale dostępne są również inne warianty, takie jak pokrycie dachowe kryte strzechą.

Elementy dekoracyjne, takie jak bluszcz, można przymocować do dowolnej powierzchni, aby dodać szczegółów oraz pomóc dopasować wizualnie budynek do otoczenia.

Łączenie zestawów mebli z wariantami blokowymi zapewnia wiele opcji podczas dekorowania wnętrz budynków. Na powyższym zdjęciu filary i klocki schodowe służą do stworzenia kominka, a wiele wersji podstawowych bloków kamiennych i kwarcytowych tworzy wizualną różnorodność w ścianie za nim. Dodatek mebli i artykułów dekoracyjnych kończy się w przytulnym salonie.

Przyjrzyjmy się teraz, co jest możliwe, gdy połączysz wszystkie te różne typy bloków w jednym projekcie - w tym przypadku rezydencję w strefie 1. Jest to projekt autorstwa członka zespołu Propzie. Hytale daje nam możliwość budowania krok po kroku zaczynając od prostych bloków i konturów, kończąc na detalach takich jak bluszcz, płyty czy bloki dachowe.

Hypixel Studios chciało nas w ten sposób zainspirować do przyszłego tworzenia w Hytale! Aby zainspirować nas jeszcze bardziej, twórcy postanowili pokazać nam kilka własnych projektów!

Samotnie stojący Zamek Roddana.

Cytadela do Roddana.

Pałac stworzony CptCharlesa.